top of page

Міжнародна співпраця з закордонними партнерами є необхідною умовою динамічного розвитку, підвищення іміджу Консорціуму, інтегрування в сім'ю світових освітніх та наукових установ. Нами налагоджена активна навчально-практична та науково-дослідна співпраця з 55 університетами з понад 30-ти країн світу. Щорічно консорціум приймає понад 100 закордонних делегації. З метою вивчення передового досвіду виробництва і використання відновлюваних джерел енергії створено Міжнародну школу біопалив спільно з науковцями Франції, Німеччини, Китаю та втілюється в життя проект з виробництва й утилізації продуктів біопалива, технологій тваринництва і підтримки фермерів разом з науковцями університетів США. Викладачі консорціуму проходять наукове стажування в Польщі, Словаччині, Франції, Швеції, Албанії, Німеччині, Китаї, ПАР, США, Грузії, Чорногорії, де приймають участь конференціях, тренінг-курсах з аграрної економіки, екологічної безпеки, охорони навколишнього середовища, економічного, політичного, суспільного розвитку країн-членів ЄС. Студенти консорціуму мають можливість знайомитись з роботою провідних науковців Австрії, Франції, Росії, США та Німецького аграрного центру, які проводять лекції, майстер-класи, бізнес-кейси. Аспіранти, докторанти, науковці мають можливість проводити спільно з колегами наукові дослідження, представляти свої здобутки на міжнародних конференціях, публікуватись в закордонних фахових журналах. Важливим кроком у розвитку міжнародних зв’язків і взаємообміну в освітній, науковій і культурній сферах став вступ до Асоціації університетів Чорноморського регіону та Вишеградської асоціації університетів.

Міжнародні наукові заходи, організовані Консорціумом

 

13 жовтня 2016 відбувся І Міжнародний молодіжний аграрний форум, який зібрав 150 учасників з України, Польщі, Словаччини, Румунії. Учасників форуму привітали Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, Президент консорціуму Григорій Калетнік та ректор ВНАУ Віктор Мазур. Форум розпочався із засідань круглих столів, на яких учасники іноземними мовами ділилися науковими здобутками й обговорювали важливі питання щодо розвитку аграрної галузі: проблеми та розвиток вирощення енергетичних культур в Україні з урахуванням іноземного досвіду, розвиток підприємств, що входять до Всеукраїнського науково-навчального консорціуму, розробка заходів для здійснення аутстафінгу, вимоги ЄС до якості українських продуктів харчування, які експортують до Європейських країн, проблеми земельної оренди, інноваційний розвиток агрокомплексу України тощо. Після дискусій на учасників очікувала шоу-програма «Шалена лабораторія», яка довела всім присутнім, що наука – це весело і цікаво. Учасники мали змогу побачити і стати частиною феєричних номерів, а саме як вилітає повітря у вигляді кілець, науковий фонтан, потримати вогонь у руці, вибух повітряної кульки, наповненої воднем та багато іншого. Також працювали секційні засідання, проводились майстер-класи. Далі на учасників очікувало офіційне відкриття форуму президентом університету Григорієм Калетніком і ректором Віктором Мазуром.

Родзинкою офіційної частини став виступ шанованого, спеціально запрошеного гостя, голови асоціації університетів Чорноморського регіону, професора Едена Мамута, який для учасників провів лекцію щодо вирішення сучасних проблем аграрної освіти і науки в Україні. Єдиний шлях вирішення глобальних проблем людства він вбачає у створенні подібних Консорціумів на базі різних університетів та подальшому об’єднані потужних кластерів.

bottom of page